Grudzień w Bibliotece Raczyńskich

Biblioteka Raczyńskich serdecznie zaprasza na ciekawe spotkania z książkami i z autorami książek.

4 grudnia, godz. 18.00
Dom Literatury, ul. Wroniecka 14  

Spotkanie wokół poezji Wojciecha Kowalczyka

Wojciech Kowalczyk to nieżyjący już poeta i plastyk. Lada moment w serii „Poezja i proza poznańskich polonistów” ukaże się jego pośmiertny tom wierszy „Nie mam wprawy w umieraniu”. W spotkaniu wezmą udział redaktorzy tomu  Radosław Okulicz-Kozaryn i Eugeniusz Biały.

5 grudnia, godz. 18.00
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1

Zapiski intymne. Spotkanie z Emilią Krakowską

Niezapomniana Jagna z „Chłopów” i Malina z „Brzeziny”, aktorka teatralna, filmowa i serialowa, która sama siebie nazywa „aktorzycą”. Emilia Krakowska w rozmowie z Katarzyną Kaczorowską opowie o rodzinnym Poznaniu, rolach scenicznych i życiowych, a także o tym, dlaczego zdecydowała się opowiedzieć o swoim życiu na stronach książki.

Współrealizatorem spotkania jest  Wydawnictwo Muza.

8 grudnia, godz. 11.00
Biblioteka dla dzieci, wejście od Al. Marcinkowskiego 23

Rodzinne czytanie. Amelia Bedelia  i Boże Narodzenie

W przedświątecznym nastroju zapraszamy na Rodzinne czytanie z asz.teatrem. Tym razem poznamy przygody roztargnionej, ale bardzo sympatycznej Amelii, która zabrała się za przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Co z tego wynikło i czy Amelia poznała Świętego Mikołaja? Dowiemy się w Bibliotece Raczyńskich w sobotnie przedpołudnie.

11 grudnia , godz. 16.30
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1  

Wtorek dla seniora.  Wodecki świątecznie

W przedświątecznym nastroju zapraszamy na opowieść o jednym z najbardziej popularnych polskich wykonawców – Zbigniewie Wodeckim. Znakomity skrzypek, trębacz, kompozytor i wokalista, który śpiewał teksty mi.in. Jonasz Kofty i Leszka Długosza, będzie bohaterem prelekcji dra Tomasza Umerle.

12 grudnia, godz. 18.00
Dom Literatury, ul. Wroniecka 14

Spotkanie autorskie z Pawłem Kuszczyńskim

Podczas spotkania Paweł Kuszczyński w rozmowie z Jerzym Grupińskim opowie o swojej twórczości  i drodze poetyckiej. Tematem spotkania będzie też najnowszy, wydany w 2018 roku, tomik  „Pora słowa”.

13 grudnia, godz. 18.00
Biblioteka Raczyńskich, sala 1, pl. Wolności 19 

Spotkanie z Bartłomiejem Marcinkowym, autorem powieści „ Hotel”

„Hotel” Bartłomieja Marcinkowskiego zwyciężył w konkursie na powieść o powstaniu wielkopolskim.  W tej barwnej opowieści autor ciekawie zarysował postaci, oddał realia tamtych lat, ale także opisał walkę powstańców i historię miłości i tajemnicy. O pracy nad książką i szukaniu śladów powstania wielkopolskiego Autor opowie podczas spotkania w Bibliotece Raczyńskich.

Współorganizatorem spotkania jest wydawca książki i główny organizator konkursu Wydawnictwo Miejskie Posnania.

15 grudnia, godz. 12.00
Filia Naramowicka, ul. Rubież 14a (rynek za kościołem)  

CZYTATY2: Śnieg piana i zapałki Pana Andersena

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że na ostatnie CZYTATY2 spadnie prawdziwy śnieg, ale możemy obiecać, że spróbujemy go wyczarować. Dzieci i dorosłych zapraszamy na spotkanie pełne eksperymentów, inspirowanych baśnią Andersena „Królowa Śniegu”. Pokazy naukowe (m.in. eksperymenty z ciekłym azotem) poprowadzą animatorzy z Małego Inżyniera.

Zdjęcie pixaby