Festiwal Sztuki Aktorskiej w Kaliszu

W Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu trwają ostatnie przygotowania do 55. Kaliskich Spotkań Teatralnych. Uroczysta inauguracja w najbliższą sobotę o godzinie 18. KST otworzy spektakl ‘Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną’ w reżyserii Remigiusza Brzyka.

Chcemy przywrócić KST atmosferę festiwalu w pełnym jego znaczeniu – przestrzeni spotkania artystów i publiczności, czasu twórczego fermentu i wymiany wiedzy oraz doświadczenia – informują organizatorzy. Na festiwalu nie zabraknie wielkich gwiazd sceny, jak i stawiających pierwsze kroki adeptów; amatorów w profesjonalnych zespołach i zawodowych aktorów realizujących swoje projekty poza instytucjonalną sceną.

Zapowiedź poszczególnych przedsięwzięć KST można znaleźć na stronie http://kaliskie.org w zakładce ‘program’, szczegółowe informacje o nich natomiast w zakładce ‘wydarzenia’. Program powinien zadowolić miłośników teatru, ponieważ – jak informują organizatorzy – zaproszono do Kalisza spektakle z teatrów dużych i małych miast, przedstawienia bazujące na tekstach klasycznych i współczesnej literaturze, projekty realizowane przez wybranych członków zespołu lub angażujące nieomal cały skład teatru.

W sprawie rezerwacji biletów należy kontaktować się z Biurem Organizacji Widowni w godzinach od 8 do 16 (tel.62 760 53 10) lub mail’owo bow@teatr.kalisz.pl           

Ogłoszenie decyzji jury, tym samym zakończenie Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu w niedzielę 24 maja.   (maj)

KST