,,Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie” – kolejne spotkania pod naszym patronatem

Po wakacyjnej przerwie, na nowo ruszył projekt Fundacji Enea ,,Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie”DSC06869. W ubiegły wtorek (18 września), eksperci z Enei i strażacy spotkali się z seniorami w Kostrzynie nad Odrą. W sali kinowej Europejskiego Centrum Spotkań Seniorów i Osób Niepełnosprawnych uczestnicy spotkania nie tylko dowiedzieli się w jaki sposób ustrzec się przed podpisywaniem niekorzystnych umów i jak paść ofiarą oszustów.

O tym, jak te zagadnienia są ważne dla seniorów, pokazało ich zaangażowanie, kiedy podczas omawiania poszczególnych kwestii i przykładów, dzielili się ze zgromadzonymi swoimi często dramatycznymi doświadczeniami.

Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz ratownictwa przedmedycznego, zaprezentowany przez naszego pracownika – wolontariusza i ratownika z RD Sulęcin, który profesjonalnie zaprezentował jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy w nagłych przypadkach oraz w jaki sposób działa defibrylatora.
Nie mniejsze zaint eresowanie wzbudził pokaz strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kostrzynie nad Odrą, którzy nie tylko omówili kwestie związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym, ale zademonstrowali na placu przy Centrum jak niebezpieczny jest palący się tłuszcz i jak skutecznie go ugasić.

Z kolei na spotkaniu w Miasteczku Krajeńskim (25 września), które miało charakter międzypokoleniowy, uczestnicząca w nim młodzież nie tylko była bardzo zaangażowana w szkolenie dotyczące pomocy przedmedycznej, ale wykazała się dużą wiedzą w tym zakresie.
Jako podsumowanie spotkania, każdy z jego uczestników otrzymał poradnik specjalnie opracowany w ramach projektu oraz drobne upominki.
Oba wydarzenia zakończono wręczeniem strażakom toreb ratowniczych przekazanych przez Fundację Enea.

Kolejne spotkania w ramach projektu odbędą w październiku w Chodzieży i Czerwieńsku.

Organizatorami projektu „Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie” są Fundacja Enea, Stowarzyszenie My50+ oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Honorowym patronatem objęli Wojewodowie: Wielkopolski, Lubuski i Zachodniopomorski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Minister Energii,  Minister Pracy i Polityki Społecznej, oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

DSC06889