Dziesiąta edycja targów VIVA SENIORZY! za nami

W ostatnią sobotę dobiegła końca jubileuszowa, 10 edycja targów Viva Seniorzy. Za nami dwa dni ciekawych rozmów, warsztatów, wykładów i koncertów. Zwiedzający po raz kolejny nie zawiedli i tłumnie odwiedzili Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wysoka frekwencja pokazuje, że wśród osób starszych jest duża potrzeba takich spotkań. Organizatorzy już dziś zapraszają na za rok!

Bogata oferta

Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 100 wystawców, którzy prezentowali bogatą i bardzo różnorodną ofertę. Wystawa była podzielona na 4 strefy: zdrowie, aktywność, wiedza i otoczenie. Na stoiskach można było skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami, a także poznać nowoczesne rozwiązania specjalnie dostosowane do potrzeb seniorów i ułatwiające im codzienne życie. Targi były też
okazją na poznanie oferty muzeów, uniwersytetów i szkół w celu dalszej edukacji rozszerzania zainteresowań i rozwijania różnorodnych pasji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ośrodków wypoczynkowych, na których można było skorzystać ze specjalnej oferty wyjazdów do sanatoriów, a także strefa zdrowia firmy Herbapol Poznań, na której można było poznać asortyment firmy, a także spróbować wielu rodzajów ziół.

Gwiazdy estrady z okazji dziesięciolecia targów

Tradycją targów są koncerty organizowane we współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Gwiazdy tegorocznej edycji to wokalistki absolutnie wyjątkowe. Pierwszy dzień targów zwieńczył koncert Grażyny Brodzińskiej, drugi zaś koncert Haliny Frąckowiak. Oba występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, którzy z dużym entuzjazmem wysłuchiwali kultowych utworów. Obie panie kilkukrotnie bisowały ku uciesze zgromadzonych tłumów.

Trzy strefy warsztatowe

W ciągu dwóch dni, w specjalnych strefach odbyły się dziesiątki warsztatów, które zgromadziły setki uczestników. W warsztatach brały udział zarówno Panie, jak i Panowie. Tegoroczna oferta warsztatowa była niezwykle bogata, od warsztatów ogrodniczych prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przez zajęcia z hortiterapii, po zajęcia językowe i plastyczne. Dodatkowo na
scenie taneczno-sportowej można było uczestniczyć w zajęciach gimnastycznych, zumbie, a także licznych pokazach tanecznych.

Mistrzostwa Wielkopolski 50+ w szachach

Nowością targów Viva Seniorzy! był turniej szachowy. We współpracy z Wielkopolskim Związkiem Szachowym organizowane były Mistrzostwa Wielkopolski 50+ w szachach. Zawody cieszyły się dużą popularnością wśród panów, którzy przez kilka godzin zmagali się w turnieju. Wszystkim uczestnikom i oczywiście zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy dziękują wszystkim wystawcom i uczestnikom za udział, i zapraszają – do zobaczenia za rok!