Duch jazzu

Szanowni KULTURALNI,

Z wielką przyjemnością przekazuję zaproszenie, które otrzymałem od Krzysztofa Wodniczaka na jazzowy jam session, a okazja jest ku temu wyjątkowa – 70 rocznica pierwszego po wojnie koncertu, w czasie którego zostały wykonane standardy jazzowe. Z tego co już zdążyłem się dowiedzieć udział zapowiedzieli dwaj czołowi polscy muzycy jazzowi pianista Piotr Kałużny i kontrabasista Zbigniew Wrombel. Zatem zapowiada się interesująco. Równie interesująco zapowiada się cena biletu na imprezę – zero złotych. Ja mam wielką ochotę się tam znaleźć i Was drodzy KULTURALNI gorąco namawiam
Jam session 29 września 2015 r, o godz. 19 w Jeżyckim Centrum Kultury ul. Jackowskiego 5-7 (vis a vis starostwa powiatowego).
Poniżej zaproszenie od Krzysztofa.
Serdecznie pozdrawiam
Zbigniew Skibniewski

29 września 1945 r. miał miejsce w poznańskiej auli uniwersyteckiej  koncert, podczas którego dyrygent Wiktor Buchwald odważył się zagrać kilka standardów muzyki jazzowej.. Jako autor artykułu w miesięczniku Jazz w 1970 roku pod tytułem  „Jak rodził się jazz w Poznaniu? ” przypomniałem sobie wspomnianą datę i z tej okazji zapraszam muzyków do jazzowego spotkania i oczywiście grania.

Zaproście znajomych muzyków, abyśmy poczuli więz międzypokoleniową. Może uda się chociaż przez moment uchwycić jazzowego „ducha” jaki przeżywali słuchacze  koncertu sprzed 70 lat.

W załączniku /kliknij/ wodniczak25.09.pdf jest zeskanowany artykuł z Głosu Wielkopolskiego z 2 października 1945 r. recenzujący ten koncert

Z poZDROWIEniami,

Krzysztof Wodniczak

Przechwytywanie