Czekamy na kolejną edycję targów Aktywni 50+

MK_Targi_Targi_Aktywni50+_95 ekspozycjaW VI edycja targów Aktywni 50+ uczestniczyło ponad 100 wystawców. Oferta targowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem blisko 3000 zwiedzających.

 

Rozsmakuj się w zdrowiu

Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło „Rozsmakuj się w zdrowiu”, realizowane w ramach kampanii Komisji Europejskiej „We love eating!”. Kampania ta ma na celu obniżenie ryzyka przedwczesnej śmierci w Europie związanego ze sposobem odżywiania się i brakiem aktywności fizycznej. Edukacja żywieniowa i promocja zasad zdrowego żywienia, podnoszenie poziomu świadomości w kwestii problemów zdrowotnych związanych z brakiem zbilansowanej diety, nadwagą i otyłością – to podstawowe cele tego projektu, który realizowany był także na targach Aktywni 50+. Zachęcaliśmy  jednak  nie tylko do racjonalnej diety, ale również do odkrywania przyjemności z tego, co jemy oraz gdzie i z kim delektujemy się wspaniałymi potrawami.

Szeroki zakres tematyczny

Ważnym atutem targów jest bardzo szeroki zakres prezentowanych produktów i usług. Zróżnicowany zakres tematyczny odpowiada potrzebom dzisiejszych seniorów, u których zauważa się chęć samodoskonalenia i zagospodarowania czasu wolnego. W gronie wystawców pojawiły się firmy prezentujące sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny, środki pielęgnacyjne i zdrową żywność. Uwagę zwiedzających zwróciły także ośrodki rozwoju osobistego, szkoły tańca i kluby hobbystyczne. Wyjątkowo ciekawą ofertę zaprezentowały również sanatoria, uzdrowiska, pensjonaty, akademie III wieku i fundacje działające na rzecz osób starszych.

Warsztaty, prelekcje i pokazy

Targom, jak co roku, towarzyszyły liczne wykłady oraz spotkania o charakterze rozwojowo-szkoleniowym, przygotowane we współpracy z partnerami targów: Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej. Goście targowi mieli możliwość uczestniczenia w ponad 40 odrębnych wydarzeniach, które podzielono na warsztaty edukacyjno-rozwojowe, artystyczne oraz zajęcia sportowo-ruchowe.

Dużym zainteresowaniem uczestników targów cieszyły się szczególnie prelekcje, przygotowane i zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji wspólnie z Wielkopolskim Inspektoratem Inspekcji Handlowej i z Sanepidem. W spotkaniach przestrzegano seniorów przed oszustami, często wykorzystującymi łatwowierność i brak empatii seniorów, a także zwracano uwagę na higienę żywienia, m.in. na kontrolowanie terminów przydatności produktów do spożycia oraz racjonalne kupowanie żywności.

O bezpiecznych decyzjach finansowych natomiast można było dowiedzieć się na spotkaniu, przygotowanym przez  Stowarzyszenie Program Wsparcia  Zadłużonych.

Seniorzy, także wspólnie z wnukami mogli odkryć swoje talenty i wypróbować swoją sprawność podczas warsztatów plastycznych, pokazów tańców m.in. salsy,  fitball, gimnastyki z elementami rehabilitacji czy jogi śmiechu.

W programie targów nie mogło zabraknąć wykładów, nawiązujących do hasła przewodniego, poświęconych prawidłowemu odżywianiu, skutecznej walce nadwagą i otyłością czy diecie na mocne kości.

Targi zapewniły gościom nie tylko relaks i dobrą zabawę, ale i możliwość skorzystania z badań profilaktycznych, m.in. badania słuchu, gęstości kości pod kątem osteoporozy, a także z porad dotyczących fizjoterapii, dietetyki i kosmetologii.

 

Gwiazdy estrady i dobra zabawa

 Tradycją  targów AKTYWNI 50+ są  koncerty gwiazd polskiej estrady. W tym roku gościliśmy Eleni i Wojciecha Gąssowskiego. Wrażenia artystyczne i dobra zabawa towarzyszyły publiczności podczas licznych występów z wielu stylów i nurtów. W świat muzyki klasycznej wprowadziła nas „Operetkowa Lista Przebojów”. Zachęcające do tańca przeboje muzyki popularnej serwowała DJ Wika, czyli Wirginia Szmit, która jest najstarszą DJ-ką w Polsce. Kapela zza Winkla uświetniła otwarcie targów i rozbawiała gości skeczami, żartami oraz popularnymi przyśpiewkami. Gorącą owacją nagrodzone zostały występy aktywnych seniorek z klubu ORLE GNIAZDO, prowadzonego pod kierunkiem Olgi Kużmińskiej. Niezapomnianym przeżyciem był także pokaz sportowy Happy Ladies Cheerleaders 50plus z Leszna.

MK_Targi_Targi_Aktywni50+_183

Do zobaczenia w 2016

Na kolejna edycję targów organizatorzy Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej zapraszają w terminie 22-23. 04.2016.