Ciesz się sprawnością

Jak ważna jest aktywność fizyczna wie każdy. Jednak jakie są zalety treningu seniora? Odpowiedź na to  pytanie znajdziesz w tym artykule. Zalety treningu seniora nie odbiegają wiele od treningu osób młodszych.

ftiness

Odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą być zarówno prehabilitacją – zapobieganiem pewnym stanom chorobowym jak i rehabilitacjom w przypadku już występujących dolegliwości. Wpływają pozytywnie  na polepszenie samopoczucia. Dodatkowo trening seniora zwłaszcza w grupie pełno bardzo ważną rolę społeczną.  Oczywiście najpierw

Trening zacznij zawsze od dobrej rozgrzewki. Pamiętaj, że jest to integralna część każdego treningu. Pozwala ona odpowiednio dogrzać mięśnie, stawy przed treningiem. Przygotowuje nasz organizm do zwiększonego wysiłku. Dzięki  rozgrzewce krew w naszych żyłam zaczyna krążyć nieco szybciej, dzięki czemu wszystkie tkanki i komórki ciała są lepiej natlenione i odżywione. Zwiększy to Twoją wydolność podczas treningu, a ciało zostanie dobrze przygotowane do zwiększenia intensywności ćwiczeń.  Kolejną rzeczą jest zwiększenie efektywności ćwiczeń. Dobrze rozgrzane mięśnie, to szersze naczynia krwionośne, a co za tym idzie lepsze dotlenienie. Zwiększa się ilość hormonów we krwi, przyspieszamy przemianę materii. Ćwiczenia są bardziej efektywne.

Kontuzje? To kolejny efekt braku rozgrzewki. Aby im zapobiegać pamiętaj o pierwszej części treningu .  Wśród innych zalet wymieniać można także: zwiększenie zakresu ruchu w stawach, zwiększenie elastyczności w mięśniach, stawach i więzadłach, poprawa koncentracji, poprawa pracy układu oddechowego, krążeniowego czy nerwowego.

Teraz możesz przystąpić do ćwiczeń wzmacniających oraz rozciągających oczywiście odpowiednio dobranych do wieku. Nie wiesz jak się za to zabrać? Skorzystaj z darmowej porady naszych trenerów  w Organic Fitness.

Seniorze! Bądź aktywny i ciesz się sprawnością i zdrowiem długie lata!

Karolina Sikorska
koordynator fitness
Organic Fitness

 Zdjęcie: pixabay