Bule z przyjaciółmi

bulePoznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszają do obiektu sportowo–rekreacyjnego. „Bula Park” to niepowtarzalne i jedyne takie miejsce w Poznaniu gdzie w pięknej plenerowej scenerii jeziora maltańskiego pasjonaci gier kulami zagrają w „Bowling” oraz grę pochodzenia francuskiego „Boule”.

To doskonałe miejsce na wypoczynek, a zarazem dobrą zabawę z rodziną lub przyjaciółmi, by oderwać się chociaż na chwilę od miejskiego gwaru, poczuć smak wakacji, nie wyjeżdżając tym samym z miasta. To również doskonała propozycja na organizację imprez integracyjnych oraz urodzin.

Obiekt czynny sezonowo (od kwietnia do września), codziennie od poniedziałku do niedzieli, w dni powszednie w godzinach od 16:00 do 20:00, a weekend od 12:00 do 20:00.

Dla osób 50+ Bule we wtorki i czwartki gratis.

Lokalizacja:
ul. Wiankowa 3 (wjazd od ul. Krańcowej)
Więcej informacji:
http://www.malta.poznan.pl
tel. (61) 877 29 78
bulapark@malta.poznan.pl

Trochę historii:

W kule grywano w starożytnej Grecji, gdzie używano okrągłych kamieni oraz preferowano grę bardziej siłową, która polegała na wyrzucaniu kul na jak najwyższą odległość. Wpływ na rozwój gry w boule mieli rzymscy legioniści, którzy rozpowszechnili ją w całym basenie Morza Śródziemnego. W przeciwieństwie do Greków, Rzymianie stawiali bardziej na technikę i precyzję. Używali drewnianych kul pokrytych żelazem. W tej właśnie formie gra w boule rozprzestrzeniła się w całej Europie przyjmując tym samym wiele odmian: bocce (Włochy), boules (Francja), bowłs (WB), bolle (Holandia), bolle-rolle (Belgia).