Akcja „Paka dla animaliowego zwierzaka”

Przed kilkoma miesiącami pisaliśmy o pomyśle zlikwidowania przytuliska dla bezdomnych zwierząt w Buku. Tego chcieli tamtejsi radni. Jednak działania obrońców bukowskich bezdomniaków przyniosły efekty i pojawiła się nadzieja na pozytywne rozwiązanie pieskiego dramatu.

z Puchaczem (1)- W programie opieki nad bezdomnymi zwierzętami na 2017 r. przeznaczono na przebudowę schroniska dla psów w Buku 50.000 zł. Nie jest to nawet połowa koniecznych kosztów, ale na początek dobre i to. Zgodnie ze zobowiązaniem Fundacja Animalia zleciła wykonanie projektu nowego schroniska – projekt wykona Pracownia projektowa A4D Sp. z o.o. z Poznania, za co ogromnie dziękujemy. Teraz czekamy tylko na mapę projektową która także musieliśmy zlecić geodecie z Buku i opłacić – i projektanci ruszają – informuje Małgorzata Galica z Fundacji Animalia.

Jak jednak zmartwiona podkreśla, cały czas braku takiej „kropki nad i” – zielonego światła, ale już teraz można powoli ruszyć do przodu.

– W 2017 r. planujemy rozpoczęcie prac. Będzie się to wiązało dla Fundacji z kosztami – musimy zamówić dwa kontenery na ambulatorium i punkt przyjmowania zwierząt oraz 3 nowe budy – do kojców na izolatkę przeznaczonych. Powoli zaczynamy zbierać każdy grosz. Szukamy także osób które mogłyby pomóc – w zakupie części wyposażenia  regały, szafki na leki. Potrzebna jest także słoma do wyłożenia bud – wylicza M. Galica. –  Jednak dzięki pomocy ludzi dobrej woli, dzięki miłośnikom zwierząt z całej Polki i dzięki Państwa życzliwości – jest dla bukowskich psiaków nadzieja – że zostaną w miejscu które znają i gdzie czują się bezpieczne. Pod opieką Pawła, człowieka, który traktuje je jak własne zwierzaki. Nadal czekają je spacery z wolontariuszami, biegi z Bukowskim Klubem Biegaczy oraz świąteczne paki  – w związku z akcją „Paka dla animaliowego zwierzaka”.

Akcja „Paka dla animaliowego zwierzaka”

Przekazujemy tą drogą informację o możliwości wsparcia bukowskich bezdomnych piesków. Małgorzata Galica zwraca się do wszystkich, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny:

– Nasza wielka prośba do Państwa – akcja zbiórki środków na bukowskie schronisko rusza. Każda złotówka wpłacona na konto jest bardzo ważna – apeluje M. Galica.

Podajemy dane do przelewów:

Fundacja dla Zwierząt Animalia

53 1440 1286 0000 0000 0453 3704

z dopiskiem: Na schronisko w Buku

– Nawet drobne wpłaty przybliżą nas do finału – uroczystego otwarcia klimatycznego schroniska dla zwierząt w Buku – apeluje Małgorzata Galica z Fundacji Animalia.

(pewu)